Chemex Büyük

260 TL
232045
Stokta
+

Chemex, Mükemmel bir kahve içimi için en basit ve uygun bir pour over kahve demleme ekipmanıdır.

Sizin için özenle kavurup, öğüttüğümüz yöresel taze kahvelerimiz, elyapımı borosilikat camdam yapılmış olan chemex ve doğru şekilde dökülen uygun ısıdaki sıcak su bu demleme tekniğinin vazgeçilmezleridir.

Arge çalışmalarımızın sonucunda en mükemmel demleme ve dogru tada ulaşmanız için tavsiyemiz, kahve ile suyu 1/15 oranında kullanmanız. Yani 1 gr kahve için 15 ml suya ihtiyaç vardır. Bir kişilik fincanın 150 ml olduğunu kabul edersek 150/15 = 10 gr kahveye ihtiyacımız olacak demektir. Ancak bu oran damak tadınıza göre değişkenlik gösterebilir

· En iyi demleme yapmak için tavsiyemiz

1. Chemexinizi önce sıcak suyla çalkalayarak ısınmasını sağlayın. Böylece demleme sırasındaki ısı kaybını en aza indirmiş olursunuz

2. Kağıt filtrenizi hafif ıslatarak kenarlara yapışmasını sağlayın. Not: bez filtre kullanmanızı tavsiye ederiz.

3. Öğütülmüş kahvenizi belirttiğimiz oranda ıslatılmış filtreye koyun.

Not: kesinlikle kahvenizi çok önceden öğütüp bekletmeyiniz. Kahvenin aromasından tam anlamıyla yararlanmanız için, demlemeden en fazla 15 dakika önce öğütmüş olmanız gerekiyor.

4. İlk önce kahvenin yüzeyini 60-70 ml. su ile ıslatıp 30-45 saniye bekleyin. Suyu, içten dışa veya dıştan içe dairesel hareketlerle dökün. Bu arada en dikkat etmeniz gereken şey ağırlığı ve zamanı kontrol etmeniz.

5. Servis yapmadan önce lütfen Chemexinizi hafifçe sallayıp demin homojen olmasını sağlayınız

Kredi Kartı
260 TL

Telefonla sipariş
260 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
260 TL
260 TL